Za Váš názor Vás odměníme!

Výzkumy pomáhají podnikům zjistit spokojenost jejich zákazníků a umožňují zlepšovat produkty a služby. Staňte se členem našeho panelu a účastněte se výzkumů a vyjádřete svůj názor i Vy.
Více informací...

Jaké dárky si přejeme k Vánocům?

Tři dárky, které by si oslovení panelisté nejvíce přáli k letošním Vánocům:

Nejčastěji si oslovení panelisté od Ježíška přejí zdraví (celkem jej uvedla čtvtina oslovených panelistů). Z hlediska věku si dar zdraví přejí výrazně častěji respondenti narozeni před rokem 1980 (tedy ve věku asi 35 let a starší) ve srovnání s mladšími respondenty.

Celkem čtvrtina respondentů si od letošních Vánoc přeje klid, pohodu, lásku, štěstí nebo spokojenost. 7% si přeje být se svou rodinou.

Peníze, případně výhru ve sportce či nějaké loterii by chtěla asi desetina respondentů, nejčastěji s měsíčním osobním příjmem do 6 tisíc korun případně s měsíčním příjmem celé domácnosti do 15 tisíc korun. S rostoucím věkem tato „priorita“ klesá a do popředí se dostává zdraví a pocity klidu, lásky a štěstí.

Tradiční dárek „knihu“ zmínilo 7% respondentů, stejné procento respondetů si přeje (nové) auto:-) Zájem najít pod stormečkem knihu významně opadá po 44 roku života.

Asi desetina si přeje dovolenou nebo zájezd, statisticky významněji se jedná o ženy.

Elektroniku jako je mobil, notebook, stolní počítač, televize nebo tablet uvedlo cca 15% respondentů. Necelá desetina si přeje nábytek, doplňky do bytu, případně novou kuchyň. Častěji se jedná o ženy. Ženy si také významně častěji přejí parfém nebo šperk, muži naopak spodní prádlo či ponožky a dále nařadí.

Muži ve srovnání s ženami výrazně častěji nevědí, jaký dárek by na Vánoce chtěli:-)


201612_stromek